هفته سوم بارداری

هفته سوم بارداری

1 آذر 1397

بدن شما درهفته سوم بارداری

در هفته سوم بلاستوسیت راهش را به سمت لوله فالوپ برگزیده است. این سفر 3تا 7 روز طول میکشد. تا زمانی که که سفر ادامه میابد، سلول ها به کارشان ادامه میدهند و آماده لانه گزینی به لایه رحمی هستند که ظرف چند هفته گذشته ساخته شده است. زمانی که بلاستوسیت در داخل رحم وارد شد و اتصال برقرار شد، سیگنال هایی مبنی بر اینکه حضورش را اعلام کند میفرستد. هنوز هم حاملگی علامت ندارد.
 

وضعیت جنین درهفته سوم بارداری

بعد از یک سفر طولانی تخمک و اسپرم به هم متصل شده اند. زمانی که سلول ها که در واقع فرزندتان هستند شروع به تقسیم شدن میکنند، شما از آن چیزی که در بدنتان رخ میدهد، آگاه نیستید. زمانی که انتظار دارید که این سلول ها سریعا تقسیم شوند و به سمت رحم بروند، هیچ دانشی در مورد این قضیه ندارید.
 

توصیه ها درهفته سوم بارداری

* تقریباً همه زنان باردار می‌دانند که رنگ کردن موها در دوران بارداری توصیه نمی‌شود، اما در سه ماه اول این دوره تاکید بیشتری از سوی متخصصان می‌شود که در این مدت اصلاً به رنگ موهای خود دست نزنند چرا که محققان معتقدند اثرات شیمیایی رنگ کردن مو، موجب سقط جنین می‌شود.
* بد نیست نگاهی به لوازم آرایشی خود بیندازید. لوسیون هایی حاوی موادی  مانند تیرولئوم، رتین-A، سالیسییلیک اسید، رتینول، اکسی بنزون و ویتامینAاین مواد از طریق پوست جذب شده و رشد نوزاد را مختل میکند. هر سوالی دارید در هفته سوم از پزشکتان بپرسید.
 

علائم طبیعی درهفته سوم بارداری

1. بعضی از علائم شایع زود رس حاملگی شامل موارد زیر میباشد:
1. پستان های دردناک
2. خستگی
3. حساسیت به بوهای خاص
4. حساسیت به غذاهای خاص
2. خونریزی یا لکه بینی: خونریزی مختصری که در این هفته مشاهد میکنید خونریزی لانه گزینی نام دارد. یعنی خونریزی مختصری که از مکانی که تخم جایگزینی در رحم پیدا میکند نیست ولی اگر خونریزی شدیدی داشتید که بیشتر از چند روز ادامه داشت حتما سریعا به پزشک مراجعه نمایید.
 

هشدارها درهفته سوم بارداری

1. دردیک طرفه: درد یک طرفه که از بین نمیرود ممکن است کیست تخمدانی باشد.
2. اگر با پزشک یا دندان پزشکی در تماس هستید، آنها را از احتمال بارداری خود آگاه کنید.
 

تغذیه درهفته سوم بارداری

* کالری موجود در مواد غذایی به رشد جنین کمک می‌کند. 
* آهن به ساخت خون بیشتری، که بدن شما در طول بارداری به آن احتیاج دارد، کمک می‌کند. 
* اسید فولیک در 8 هفته اول بارداری، برای رشد مغز و سیستم عصبی مرکزی جنین لازم است. 
* پروتئین به تولید خون و ساخت بافت‌ها و عضلات جنین کمک می‌کند. 
* کلسیم و ویتامین D هر دو در ساخت استخوان و دندان‌های جنین موثرند.
 

ورزش درهفته سوم بارداری

در هنگام بارداری، کمر درد بسیار شایع است. آن هم به خاطر تغییر مرکز ثقل بدن میباشد. ولی اگر از هم اکنون به تقویت ماهیچه‌های شکم و کمر بپردازید می‌توانید هنگامی ‌که شکمتان بزرگ می شود، این دردها را بسیار کاهش دهید. تمرینات تنفسی خیلی موثر هستند. به صورتی که هر روز چشمان خود را بسته و به مدت 5 دقیقه به هیچ چیز فکر نکنید و نفس های عمیق بکشید (با بینی نفس بکشید و با دهان تخلیه کنید). این حرکت در حالت نشسته بهتر است و به کاهش دردهای زایمانی نیز کمک میکند. قبل از انجام حرکات ورزشی دیگر حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

ارسال نظر شما

نظر خود را راجع به این مطلب بنویسید و مشارکت کنید

نظرات شما