فانتزی جنسی چیست؟ در زنان بیشتر است یا مردان؟

فانتزی جنسی چیست؟ در زنان بیشتر است یا مردان؟

3 دي 1397

فانتزی جنسی  چیست  

 فانتزی جنسی به اعمال و رفتاری گفته می  شود كه، در مورد رابطه جنسی در ذهن افراد شكل می گیرد. این اعمال و رفتار  بیشتر جنبه  روانی دارد. در علم س.ک.سولوژی به  فانتزی  های جنسی، فیتیش می  گویند که، در هر فرد به یک شکلی دیده می شود.

فانتزی چیست

معنی ساده  ترش می  شود، تفکراتی که مردان و زنان را تحریک می  کند تا در رابطه  جنسی آنها را به کار بگیرند.بعضی از خانم  ها از تفکرات فانتزی که همسرشان نسبت به مسائل مختلف دارند، گله می  کنند، اما این تفکرات تا آنجا که به کسی ضربه  ای وارد نکند، مشکلی ندارد.

فانتزی جنسی مردها یا آقایان

اینکه مردی فانتزی جنسی داشته باشد، چیز بدی است؟

داشتن فانتری های جنسی چشیز غیر طبیعی و عجیبی نیست و هر كسی می تواند فانتزی جنسی داشته باشد.


تجربه یک زن از رابطه در دوران نامزدی


گاهی اوقات تصورات فانتزی ایی در ذهن اشخاص  وجود دارد که برای خودشان و اطرافیان  شان خطرآفرین است، در این موارد می  شود  با مداخله  پزشکی و روانشناسی این مسائل را حل کرد، اما هر فانتزی به نوبه  خودش مشکل آفرین نیست. در ضمن، این مسئله فقط مختص به مردها نیست، بعضی از زنان هم فانتزی های جنسی دارند.

فانتزی جنسی

 

 چطور می  شود این فانتزی  ها را مطرح کرد تا مشکلی پیش نیاید؟

اگر همسرمان بفهمد چه فانتزی‌هایی داریم چه احساسی پیدا می‌کند؟

لزومی ندارد این مسائل را با همسر در میان گذاشت، این تصورات در ذهن خودمان است و نمود بیرونی ندارد که لازم باشد برای کسی توضیحش بدهیم و بگوییم الان در سرمان چه می  گذرد. می  توانیم آنها را در سر خودمان نگه داریم و به واسطه  اش از رابطه ای که داریم لذت ببریم. گاهی اوقات در رابطه  جنسی بهتر است دیوار حیا را کوتاه کنیم و درباره  رابطه  مان حرف بزنیم. این کار ممکن است به رابطه  جنسی ما در مواقعی کمک کند. اگر هم همسری متوجه  این فانتزی ها شد، نباید فکر کند همسرش به فساد افتاده یا از زندگی جنسی  شان ناراضی است و مسائلی از این دست.


حقایقی درباره اختلال نعوظ  (Erectile Dysfuction)


چرا بعضی افراد از تصورات و فانتزی‌های جنسی بیشتر لذت می‌برند تا رابطه  واقعی؟

 اینطور نیست که آنها از فانتزی شان لذت میبرند و رابطه   جنسی  شان اصلا برای شان مهم نیست. برعک س، آنها برای تحریک بیشتر و لذت مضاعف بردن از رابطه  جنسی شان این فانتزی  ها را در سر می  پرورانند.

نکته قابل تامل این است که همزمان با ابجاد تکانه های جنسی وایجاد تحولات درسن دبستان ...، ترجیحات جنسی فرد (S.e.x.u.a.l preferences) و خیال پردازی های جنسی (S.e.x.u.a.l fantasies) نیز در حال شکل گیری و بروز هستند.  سرنخ اولیه اغلب این ترجیحات و خیال پردازی ها در رفتارهای دوران نوجوانی به وضوح دیده میشود 


درباره اختلال جنسی آقایان چه میدانید؟


 

اگرچه ترجیحات جنسی (مثل ترجیحات غذایی یا دیگر ملاحظات سبک زندگی) از همین سنین کم در حال شکل گیری و بعضاً تثبیت هستند اما نباید فراموش شود که عناصر کاملاً ثابتی در زندگی جنسی فرد تلقی نمی شوند و بالاخره ممکن است در طول زمان و متناسب با تجارب فرد دستخوش تغییراتی شوند (چه در جهت تقویت و چه در جهت کم رنگ شدن).

حال که این متغیر تبیین شد می توان درک بهتری از مفهوم F.e.t.i.s.h داشت. صرف نظر از تلقی های تاریخی از این واژه، این کلمه امروز عمدتاً نشان دهنده تمرکز تکانه های جنسی و برانگیزاننده فرد بر اشیاء و عناصر بی جان (مثلاً لباس زیر، کفش یا حتی اشیائی کاملاً غیرمرتبط با جنسینگی)، قسمت خاصی از بدن (مثلاً قسمت های مختلف اندام تحتانی، گوش ها و ...)، یا فعالیت جنسی خاصی (تحریک آلت با پا یا زدن ضربه به ناحیه باسن و ...) است. در حالی که این شرایط برای سال ها وضعیتی مردانه تلقی می شد، با متداول تر شدن ابراز محتوای تکانه های جنسی مشخص شده که زنان نیز می توانند چنین شرایطی را تجربه کنند اگرچه با شیوعی به مراتب کمتر.

خیالپردازی ها و ترجیحات جنسی نامتعارف در صورت علنی شدن تا همین چند دهه پیش به سرعت خوردن برچسب "انحراف" را برای فرد به دنبال داشت. حتی هنگامی که در طبقه بندی های تشخیصی و متون تخصصی استفاده از واژه هایی مثل Deviation و Perversion کنار گذاشته شد، هنوز عمده این موارد را در دسته ای از اختلالات تحت عنوان پارافیلیا (کژکامی یا دشکامی) قرار می دادند. فتیشیسم (F.e.t.i.s.h.i.s.m) که به غلط در بسیاری از متون، یادگارخواهی ترجمه شده است یکی از انواع این پارافیلیاها محسوب می شد.

 

فانتزی جنسی

طی چند دهه اخیر، فناوری ارتباطات و به ویژه فضای مجازی شواهدی را ارائه دادند که این ترجیحات جنسی نامتعارف، بعضاً چندان هم نامتعارف نیستند! اما طبیعی است که باید مرزی بین تمایلات و ترجیحات نامتعارف و آنچه اختلال یا Paraphilic Disorder تلقی می شود تعریف می شد. DSM 5 که حاوی ملاک های تشخیصی اختلالات روان پزشکی است به بالینگران کمک می کند تا علایق پارافیلیک را از اختلالات پارافیلیک (دشکامی ها) تفکیک کنند. تفکیک این دو موقعیت توسط درمانگر بسیار مهم است چون در صورت بی توجهی و عدم تسلط درمانگر به موضوع ممکن است با مداخلات یا اظهارنظرهای نسنجیده، زندگی جنسی زوج به شکل جدی مختل شود. شدت و تکرار غیرقابل مقاومت این تکانه های جنسی نامتعارف، ایجاد دیسترس برای فرد و برهم زدن موقعیت خانوادگی، اجتماعی و شغلی او، احتمال آسیب به خود فرد یا دیگری و محدوده زمانی حداقل 6 ماه برای این رفتارها از ملاک های اصلی تشخیص اختلالات پارافیلیک هستند. 


همه چیز درباره رابطه جنسی در سالمندان


مطالعات صورت در زمینه فانتزی جنسی چه چیزی را نشان می دهند؟

فانتزي جنسی غير معمول چيست ؟

این مطالعه توسط محققان انستیتو دانشگاه مونترال که وابسته به دانشگاه مونترال کادانا است انجام گرفته و بررسی هایی  در مورد پارافیلیا و یا افکار و فانتزی های غیر معمول جنسی انجام داده اند.

نسخه پنجم از راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM-5) کتاب روانشناسان در شمال امریکا در این حیطه به فانتزی های غیر عادی اشاره دارد و سازمان بهداشت جهانی به غیر معمول بودن این فانتزی های ذهنی اشاره دارد.

نویسنده این مطالعه کریستین جویال می گوید: ما به طور بالینی می دانیم که این فانتزی های جنسی بیمار گونه  شامل :

داشتن شریک جنسی بدون رضایت ، داشتن درد یا ایجاد درد در حین رابطه جنسی در خود فرد یا شریک جنسی در زندگی  و یا کاملا بدون هیچ گونه رضایت است اما جدای از انها فانتزیهای غیر معمول چه هستند؟”

جویال  و همکارانش به طور کلی برای پیدا کردن جواب این سوال یک نظرسنجی در میان مردم انجام دادند. شرکت کنندگان در این نظرسنجی 799 مرد و 718 زن ازمتوسط ​​سن 30 سال بودند. پاسخ دهندگان ، برای توصیف تخیلات جنسی خود در پرسشنامه و جزئیات فانتزی مورد علاقه خود را درآن بیان کردند.

در این نظر سنجی نشان داده شد که ماهیت توهمات جنسی در جمعیت عمومی بسیار متنوع هستند و فقط چند فانتزی غیر معمول و نادر وجود داشت.

نتایج به تفاوت های قابل توجهی در چگونگی  تفسیر فانتزی های  جنسی بین زنان و مردان اشاره می کند.

وبا تجزیه و تحلیل اماری داده ها ، نشان داد ه شد که زنان بیشتر تمایل به مطیع بودن داشتند و آنها خیال بافی بیشتری در مورد شریک زندگی خود،  دارند تا به مردان دیگر اما مردان گزارش کردند که  فانتزی های جنسی آنها بیشتر  خارج از روابط زناشویی شان می باشد .


نگاهی به موضوع روابط خارج از زناشویی


 

یکی از غیر معمول ترین فانتزی های مردان در این مطالعه ، آمیزش مقعدی و تماشای شریک زندگی خود در رابطه جنسی  با مرد دیگر بود.

مسائل بیولوژیکی افرادی که دچار پارافیلیا هستند تاحدی می تواند گویای پاسخ چنین رفتارها باشد.

اگر شما فانتزي جنسي غيرمعمول و يا مخرب داريد براي دچار نشدن به انحرافات جنسي لازم است كه به فكر خودتان باشيد و براي درمان اقدام نماييد

ترجمه شده توسط راضیه فرقانی

منبع:برگرفته از DSM5 و سري مقالات نوشته David storvn


پیشنهاد میشود مقاله رفتارهای جنسی در دوران بلوغ و نوجوانی را مطالعه بفرمایید


خیال جنسی چیست؟

خیال جنسی ، خیالات یا سناریوهای مختلف ، روش ها یا الگوهای تمرینی صمیمی است که ممکن است در هر زمان ، چه در زمینه فعالیت های جنسی ، چه در هنگام وقایع زندگی روزمره یا هنگام دیدن یک صحنه هیجان انگیز ، به ذهن شما خطور کند. 

تخیلات جنسی از نظر شخصی به شخص دیگر متفاوت است.

گاهی اوقات این خیال با آنچه او می خواهد در زمین تجربه کند متفاوت است ، اما به عنوان یک ایده انتزاعی بسیار هیجان انگیز باقی می ماند و احساس هیجان جنسی را افزایش می دهد و احساس لذت زیادی را ایجاد می کند.

تخیل جنسی چیز مهمی در زندگی ما است ، زیرا هیجان ابتدا از مغز شروع می شود.

مغز به ادراکاتی نیاز دارد که او را مجبور به انجام فعالیت جنسی ، افزایش لذت از آن یا رشد و بالقوه شدن و تعامل در طی آن کند ، و گاهی اوقات برای ارضای نیازهای خاص روانشناختی یا جنسی ، به این فانتزی نیاز دارد تا احساس رضایت و رضایت جنسی را افزایش دهد.

تخیلات جنسی تحریک کننده

با توانایی تخیل جنسی در افزایش احساس هیجان ما ، سناریوهای مختلف جنسی وجود دارد که در میان بزرگسالان هر دو جنس مشترک است ، مانند تخیل بسیار تحریک کننده ، از جمله:

رابطه جنسی با بیش از یک شریک

این تخیل رایج ترین است و شامل اشکال مختلفی از جمله رابطه سه نفری و گروهی است.

رابطه جنسی خشونت آمیز

برداشت از این خیال با توجه به ترجیحات وی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برخی خود را به عنوان یک فرد غالب تصور می کنند و از ایده کنترل خود بر شریک زندگی خود و لذت او لذت می برند ، و برخی دیگر خود را حزب تسلیم شده ای می دانند که از تمایل و کنترل شریک زندگی لذت می برد و تحت سلطه او بر او تحریک می شود.


مزایای فانتزی جنسی چیست و چه تاثیری بر روابط مرد و زن دارد


رابطه جنسی متفاوت

تحت این عنوان رابطه جنسی در موقعیت های غیر سنتی جنسی ، یا در مکان های غیرمعمول ، مانند رابطه جنسی در ماشین یا مکان های عمومی مانند تئاتر و سینما ، یا در صحرا یا جنگل ها قرار می گیرد.

جنسیت "تابو": در این خیال ، هیجان شما ناشی از انجام کاری است که "نباید" انجام دهید ، خواه توسط جامعه ممنوع باشد ، یا شرایط خودتان مانع آن شود. مانند برداشت از داشتن رابطه جنسی با دوست یک شریک و یا یکی از / بستگان خود او، و یا برداشت از شیوه های آشنا نیستند که سقوط در حوزه انحراف جنسی ، که برخی از آنها ممکن است یک اختلال است.

خیال پردازی عاشقانه

در این خیالات ، شما احساس صمیمیت و عشق به شریک زندگی خود را درک می کنید ، یا اینکه او عبارات عاشقانه را در حین رابطه جنسی برای شما تکرار می کند. این خیالی ترین بیان میل به ارتباط عاطفی است.

تعدد جنسی

در این تخیل ، شخص تصور می کند که از روابط مختلف جنسی برخوردار است ، بدون اینکه به تعهد عاطفی یا وفاداری به یک شریک زندگی ، یا پایبندی به ایده ازدواج محدود باشد. این تخیل ممکن است شامل به تصویر کشیدن شریک زندگی با دیگران یا دیدن آن در هنگام رابطه جنسی با دیگران باشد.

همجنس گرایی

این تخیل با ایجاد شور و هیجانی که ناشی از عبور از مرزهای طبیعی گرایش جنسی و روشهای بیان آن است ، مانند تصور داشتن رابطه جنسی با یک فرد از همان جنسیت خود ، حتی اگر در زندگی واقعی خود دگرجنس گرا باشید.

 

ارسال نظر شما

نظر خود را راجع به این مطلب بنویسید و مشارکت کنید

نظرات شما

صدیقه
صدیقه
25 فروردين, 1398 ساعت 12:38

مقاله تومن واقعا عالی بود ممنون از سایت خوبتون

کمندی
کمندی
1 ارديبهشت, 1399 ساعت 01:53

سلام خانم فرقانی عزیز بسیار عالی وکامل بود مثل همیشه

پگاه
پگاه
1 ارديبهشت, 1400 ساعت 10:34

فانتزی های زندگی مشترک چقدر ادامه داره؟