فرهنگی اجتماعی

فرهنگی-اجتماعی

من متولد ۶۵ و همسرم متولد ۶۲ .ایشون دندانپزشک و من پزشک . یازده ساله با همیم . از زمان دوستی (البته کلا با پیشنهاد ازدواج جلو اومد) تقریبا با هم هم خونه بودیم. چند ماه بعد نامزد شدیم ؛ یک سال بعد عقد و یک سال بعد عروسی. مسلما از همون حدودای نامزدی ما روابط صمیمی داشتیم ولی جالبه که شوهرم خودش اصرار داشت تا عقد سکس کامل نداشته باشیم و میگفت اگر به هر نحو ازدواج سر نگیری تو متضرر میشی! من سر پرشوری داشتم و این مسائل برام بی معنی بود. نهایتا دو یه هفته ای قبل از عقد به پیشنهاد من سکس کامل داشتیم و خونریزی هم اتفاق نیفتاد. مشخص بود همسرم تو ذوقش خورده! ... کلا ایشون و خانواده اش به نظر خیلی امروزی میان و اصلا و ابدا مذهبی نیستن. اوایلی که با هم رابطه ی بدون لباس شروع کرده بودیم و قبل از سکس کامل... خیلی اصرار داشت واژن منو ببینه! و یکی دو بار هم پیشنهاد سکس مقعدی داد که خیلی به من برخورد و رد کردم. بعدها همه ی اینها رو که گذاشتم کنار هم دیدم ایشون هم علیرغم ادعای روشنفکری و اینکه علنا به زبون می آورد اگر قبلا با شخص دیگه ای هم بودی برای من مهم نیست... اتفاقا خیلی هم دید سنتی داشته و براش مهم بوده. البته بعد از ندیدن خون چیزی به من نگفت ولی مشخص بود حالش گرفته شده. بگذریم که من فقط ۲۲ سالم بود و واقعا هم اولین شریک جنسیم همسرم بود، سوای اون که از قضاوت نابجاش ناراحت شدم هنوز فکر کردن به این مساله که قشر تحصیل کرده ی مملکت ما (اونم در فیلد پزشکی) درگیر چنین مسائلی هستن منو آزرده میکنه. من با کمتر از ده تا سکه به عقدش درومدم زندگی بدی هم نداریم .... منتها ایشون علیرغم ادعاها نه به من حق طلاق داد نه حقوق دیگه ای! پای عمل که رسید جا زد و بهانه هایی آورد که همه میارن. عرض کردم ما زندگی خوبی داریم و یه بچه ی دو سال و نیمه. منتها من از ضد و نقیض گویی و دورویی ناراحتم. و واقعا به حال فرهنگ و عرفی که مردها رو اینجوری بار میاره تاسف میخورم و ازش عصبانیم. سعی میکنم پسرمو متفاوت بار بیارم و دید انسانی و عادلانه و برابر به زن و مرد داشته باشه.

1398/04/02
|
13:06

در مورد روابط گذشته با دیگران صحبت نکنید ، حتی اگر عشق شدیدی بینتون باشه که بدتر میشه چون این داستان رو دیگه نمیتونه فراموش کنه ، اونوقته که این امر بر روح دختر تأثیر بدی می گذاره. به همین ترتیب ، شما حق ندارید از دختر درباره سکس و رابطه قبل از ازدواج صحبت کنید که آیا او قبل از آن دوست داشت یا با کسی رابطه داشت ، زیرا گذشته تمام شده است و ما امروز اینجا هستیم. به دختر فشار وارد نکنید انگار که در حال اعترافه و اصرار و اصرار ... خب چه کار داری؟ مگه چه چیزی میخواد عوض بشه دونستن این موضوع؟؟؟ و اما شما دختر عزیزم ، مهم نیست که در برابر این فشارها تسلیم شوید. زندگی خصوصی ما قبل از نامزدی و ازدواج تنها به ما تعلق دارد به شرطی که تحت تأثیر آن قرار نگیریم و بر کسی تأثیر نگذارد.

گاهی بعضی مباحث تو گروه مطرح میشه من حس میکنم انگار تو یه کره دیگه بزرگ شدم بسکه مباحث مطرح شده به دور از جامعه فکری پیرامون زادگاه من هست. من گیلانی ام و اساسن بحث بکارت و اثباتش در شب عروسی هیچ وقت دغدغه دختران و پسران ما و خانواده ها نبود. شادی..صفا..عشق و صمیمیت تنها چیزایی بودن و هستن که خواسته میشه و تو مراسم هامون ساری و جاری هست.. ما به جای پاتختی و انتظارات بعدش، حنابندون داشتیم و داریم که شب قبل عروسی برگزار میشه و در واقع آخرین شب بودن دختر در خانه ی پدریش جشن گرفته میشه.. گمونم باید تمام و کمال ببالم به فرهنگ غنی گیلان و از صمیم قلب آرزو کنم ایکاش اِلِمان های ساری و جاری بر اشاعه ی چنین فرهنگی بازیابی بشه و در تمامی اقوام تسری داده بشه که عشق بباله و عزت. مصداق این شعر سید علی صالحی عزیز: من و قبیله‌ی من، فقط عشق را بلدیم پیامبری بفرستید، با دلی عاشق...

به هیچ عنوان به رابطه داشتن در دوره نامزدی و قبل ازدواج اعتقاد ندارم و معتقدم نامزدی یک فلسفه دیگر و فراتری از اینها داره . برای این منظور باید عشق و اعتماد بین این دو تقویت شود و این امر برای ادامه زندگی زناشویی پس از آن ضروری است. از طرف دیگر نامزدی طولانی که بیش از دو سال باشد ، یک امر غیر طبیعی و خارج از عرف است ، زیرا دوره نامزدی یک دوره آشنایی یا تکمیل آشنایی جزئی است که قبل از اعلام رابطه رخ داده است ، و بنابراین نیازی به مدت طولانی قبل از عقد ازدواج نیست. هرکسی که این مرحله را انجام دهد باید صلاحیت لازم را برای اتمام آن از نظر مالی و روانی داشته باشد ، در غیر این صورت در واقع آماده نامزدی نخواهد بود و نباید به طرف دوم ظلم کند و وقت خود را برای او تلف کند.

من پیامک هایی را از تلفن همراه همسرم دیدم و هنگامی که در مورد اون ازش سوال کردم ، او به من گفت که این یک عشق قدیمی است ، و جای تعجب است که ، من در تلفن همراه او دهها تعداد تلفن و شماره دختر و زن را پیدا کردم که همه آنها به عنوان روابط قبلی سیو شده بودند. من شوکه شده ام ، برخی از این روابط در طول دوران عشق و عاشقی و نامزدی بین ما وجود داشته، بنابراین من مضطرب هستم و قبل از این که در فکر داشتن فرزندانی از او باشم، در مورد پایان دادن به رابطه مون دارم فکر می کنم ، اما چون دوستش دارم دریغ می کنم ، چه کاری باید انجام دهم چه چاره ای دارم چی درسته؟

من احساسات شما را می دانم و تقریباً صدای مشاجره بین ذهن و قلب شما را می شنوم و این طبیعی است. شما باید اطمینان حاصل کنید که شوهر شما یک مرد واقعاً "چندرابطه ای" است ، یا مواردی گذرا هستند ، و این کار آسانی نیست و برای شما زمان می برد. این تعارض بین ذهن و قلب شما نیاز به صبر و بی طرفی دارد ، به طوری که تصمیم شما درست باشد ، نه بی پروا ، نه بی پروا ، و نه بعد از او پشیمانی. در این صورت شما باید بدون پشیمانی برای خود تصمیم به طلاق بگیرید ،بلکه خوش بین خواهید بود که با یک مرد صحیح ، صادق ملاقات خواهید کرد و از مردان متنفر نخواهید شد و تصمیم به ازدواج مجدد نخواهید گرفت.و اگر تصمیم دارید زندگی خود را با او کامل کنید ، این بینش و روشنی خواهد بود ، و نه یک رابطه زناشویی "و صلح" ، یک رابطه دردناک ، بدبختی مضر .

من الان 1 سال هست که ازدواج کردم و همسرم فشار میاره که درباره رابطه ام با افراد دیگه صحبت کنم و اینکه آیا رابطه ای سکس با کس دیگه ای در گذشته داشتم یا خیر؟ بارها از من سوال کرده و من هم فرار کردم از پاسخ. آیا درسته که بهش بگم رابطه داشتم یا نه؟

دوره نامزدی یک دوره آشنایی محسوب می شود و نه تنها برای تحکیم احساسات عشق ، و در طول دوره نامزدی شخصیت شریک زندگی کشف می شود و اینکه آیا برای ازدواج مناسب است یا نه ، و عاشقانه دوران نامزدی باعث می شود خیلی از این رفتارها و روحیات واقعی به چشم نیاید و دیده نشود پس بنظر من داشتن رابطه در دوران نامزدی و سکس قبل از ازدواج اشتباه محضه و فقط خرابی به بار میاره

من دوست دخترم را تحت فشار قرار دادم و تقریباً رابطه جنسی کاملی برقرار کردیم ، اما عشق ما زیاد و پایداره و اعتماد ما هم به همدیگه زیاد . آیا می توانیم همین رضایت خاطر خود مون رو نسبت به یکدیگر تا جایی که ازدواج کردیم حفظ و کامل کنیم فقط یک مشکل اینکه احساس گناه و تنهایی برخی از مشکلات اذیت میکنه. چیکار باید کرد درسته یا غلطه کارمون

داستان رابطه در دوران نامزدی، اون بنده خدا از رابطه سکسی که خواستید پرهیز کرده که. خودتون میگید اون مخالف بود قبل از ازدواج سکس داشته باشید اونوقت میندازید گردن آقا؟؟؟ شاید من نفهمیدم منظورتون رو!!!!!!!!!!!!!!! نمیدونم....

سلام بنده از جهت اسلام میخوام پاسختون رو بدم و هیچ تعصبی هم ندارم تو دین که بخوام بهره برداری کنم. از چنین رفتارهایی یعنی داشتن رابطه جنسی یا سکس در دوران نامزدی بنده بسیار به دختران و پسران جوان و پر شور و انرژی هشدار دادم و می دهم ، زیرا این کارها معمولاً به گونه ای انجام می شود که مشخص نیست بعدا چه اتفاقی می افتد اینکه دختر ممکن است پشیمان شود یا پسر؟ و اینکه ان شک و تردید که بعد از رابطه در سر طرفین زوج ایجاد میکند اینکه نکند با فرد دیگری هم اینکار را کرده یانه؟ و.... کسی نمی داند فردا چه بلایی بر سر او خواهد آورد ، ما همیشه توصیه می کنیم چنین کارهایی را به بعد از ازدواج و بعد از دوران نامزدی موکول کنیم و از دوران نامزدی برای افزایش روابط و نزدیکی و شناخت یکدیگر استفاده کنیم و برای آینده برنامه ریزی خوبی داشته باشیم.

"خاطرات رابطه در دوران عقد نی نی سایت"

<a href="https://novinmama.com/forum/topic/1024">درباره رابطه در دوران نامزدی بیشتر بخوانید</a>

ارسال نظر
{{ error }}

کاربر گرامی، جهت نوشتن پیام ضروریست که به حساب خود در سایت مامایی نوین ماما وارد شوید، قبل از ثبت نام و ورود به سایت نمی توانید پیامتان را ارسال کنید

تاپیک های به روز شده