مادرانه

مادرانه

اتاق زایمان بلافاصله پس از تولد پوست نوزاد را خشک کرده و تحریک لمسی انجام دهید. خون و مکونیوم را از روی پوست نوزاد پاک نمایید. ورنیکس را پاک نکنید و اجازه دهید جذب شود. حمام کردن تناوب حمام کردن محدود باشد. از شوینده هایی با PH خنثی استفاده نمایید. در نوزادان با وزن کمتر از ۱۰۰۰ گرم فقط از آب ساده استفاده نمایید. از صابون های آنتی‌باکتریال اجتناب نمایید از مصرف پمادهایی با پایه نفت در نوزادان بسیار کم وزن طی هفته اول زندگی خودداری نمایید. در صورت نیاز از امولسیون ها برای خشکی پوست در نوزادان بزرگتر استفاده نمایید. ضدعفونی کننده ها از کلرهگزیدین استفاده کنید و اضافی آن را از روی پوست نوزاد پاک نمایید. استفاده از ایزوپروپیل الکل و ضدعفونی کننده هایی با پایه الکل در نوزادان بسیار کم وزن تا تشکیل لایه شاخی پوست توصیه نمی شود. پانسمان استفاده از پانسمان ها را کم کنید. از الکترودهای هیدروژل استفاده نمایید. از حلال ها و مواد شیمیایی اجتناب نمایید. هنگام جداکردن چسب ها صبور باشید. هدر رفت آب از طریق اپیدرم برای نوزادان زیر ۳۰ هفته، از انکوباتور با رطوبت بالا (بالای ۶۰٪) استفاده نمایید‌ و از پانسمان های شفاف و نیمه تراوا برای کاهش هدررفت آب و دما از طریق تبخیر استفاده کنید. از انکوباتور به منظور پیشگیری از خشکی پوست ناشی از وارمر تابشی استفاده نمایید. ▫️رطوبت را به صورت روتین اندازه گیری کنید. مراقبت از بندناف اجازه دهید به صورت طبیعی خشک شود. از استفاده روتین از ایزوپروپیل الکل اجتناب نمایید.

1398/05/24
|
00:03

برای داشتن پوستی به نرمی و لطافت کودکان می توانید از انواع مکمل ای تقویت پوست استفاده کنید. داروخانه آنلاین داروبوم انواع مکمل ها و شوینده مخصوص کودکان و بزرگسالان برای تقویت پوست و مو از مکمل های مخصوص که در دراوخانه آنلاین داروبوم وجود دارد استفاده کنند.

من از سایت درمارز برای سلامت پوستم قرص کوکونات کلاژن رو خریدم که خیلی هم خوبه و راضیم

ارسال نظر شما

کاربر گرامی، جهت نوشتن پیام ضروریست که به حساب خود در سایت مامایی نوین ماما وارد شوید، قبل از ثبت نام و ورود به سایت نمی توانید پیامتان را ارسال کنید