بارداری و زایمان

بارداری و زایمان

با سلام. خانمی ۱۷ ساله هستم۳ساله ازدواج کردم ۲ ساله اقدام به بارداری کردم نتیجه نگرفتم اول کیست داشتم باکمک دکتر برطرف شد بعد تنبلی تخمدان گرفتم دکتر دارو داد چند وقتی بود مصرف میکردم اما دل دردم داشتم رفتم ازمایش دادم دکتر گفت دهانه رحمت زخم شده پماد داد دوماه استفاده کردم درضمن پریودمم نا منظم بود که آمپول میزدم ماه به ماه الان دوماه است منظم شدم ایا میتونم اقدام به بارداری کنم لطفا کمکم کنید متشکرم از سایت خوبتون خودم وشوهرم خیلی دکتر رفتیم ازمایش زیاد دادیم شوهرم مشکلی ندارد ومنم همین مشکلاتو داشتم لطفا کمک کنید

1398/04/02
|
13:21

اندومتریوز به عنوان وجود مخاطی طبیعی اندومتر (غدد و استروما) در مکان هایی غیر طبیعی خارج از حفره رحم قرار می گیرد (نگاه کنید به تصویر زیر). تقریبا 30-40٪ از زنان مبتلا به آندومتریوز نابارور میباشند. علائم و نشانه ها Signs and symptoms حدود یک سوم زنان مبتلا به آندومتریوز بدون علامت هستند. هنگامی که رخ می دهد، علائم، مانند موارد زیر، معمولا منطقه درگیر را منعکس می کند دیسمنوره خونریزی شدید یا نامنظم درد لگن دردشکمی یا کمر درد درد در هنگام رابطه جنسی( دخول) درد در هنگام دفع ادرار ومدفوع به صورت اسهال ویبوست ، تهوع و استفراغ درد مفاصل درد در قاعدگی و / یا تکرر ادرار درد در ورزش زنان مبتلا به آندومتریوز اغلب هیچ یافته ای از معاینه فیزیکی ندارند که بیش از حساسیت در محل درگیری باشد( مهم ترین یافته تشخیصی درد وحساسیت در منطقه درگیرمی باشد). شايع ترين يافته ها، حساسيت غير اختصاصي لگن است. ‍ ‍ تشخیص لاپاراسکوپی لاپاروسکوپی اولین روش تشخیصی آندومتریوز است. این یک روش تهاجمی با حساسیت کلی 97٪ است، اما بطور اختصاصی77٪ است. مناطق زیر، به ترتیب نزولی، رایج ترین منطقه های درگیر در لاپاراسکوپی هستند: تخمدانها فورنیکس خلفی cul_ du_ sac رباط پهن رباط یوتروساکرال کولون رکتوسیگموئید مثانه مجاری ادراری بافت شناسی تظاهرات بافتی ترکیبی از غدد آندومتر و استروما در نمونه های بیوپسی دریافت شده از خارج از حفره رحم برای تشخیص آندومتریوز ضروری است. اندومتریوز در ۳۰ درصد موارد می تواند باعث نازایی شود. مهم ترین علامت این بیماری درد و حساسیت در موضع درگیر است. اولین روش تشخصی این بیماری لاپارسکوپی است.

باسلام خانومی۲۴ساله هستم ۴ساله اقدام به بارداری کردم ولی بی نتیجه تا اینکه دوماه پیش ای یو ای کردم بازم بی نتیجه .موقع ای یو ای دکتر گفت استنوز سرویکس داری باید عمل بشه .میخواستم ببینم اگه عمل بشه احتمال بارداری هست یانه یعنی دلیل باردار نشدنم این بوده.این ماه هم سونو کرد آز دادم همه چیزم خوب بود.خواهشا جوابم بدید من دکترم گفته آندومتریوز مزمن داری ینی چی من چیزی نمیدونم خواهش میکنم کمک کنید واینکه میتونم باردار شم یانه

ارسال نظر
{{ error }}

کاربر گرامی، جهت نوشتن پیام ضروریست که به حساب خود در سایت مامایی نوین ماما وارد شوید، قبل از ثبت نام و ورود به سایت نمی توانید پیامتان را ارسال کنید

تاپیک های به روز شده