داروی جدید مورد تایید FDAدر درمان فیبروم

داروی جدید مورد تایید FDAدر درمان فیبروم

8 فروردين 1400
داروی جدید مورد تایید FDAدر درمان فیبروم 
 
بر اساس اعلام FDA، دارویی با نام Oriahnn به بازار عرضه شده است، یک محصول ترکیبی استروژن و پروژستین است که از کپسول الاگولیکس، استرادیول و استات نوراتیندرون برای استفاده خوراکی بسته بندی شده است.
 مطالعات جدید گزینه درمانی پزشکی مورد تأیید FDA را برای این بیماران فراهم می کند.

درباره درمان فیبروم در یائسگی چه میدانید؟


 محققان اثربخشی درمان را در دو آزمایش بالینی که شامل 591 زن در دوران یائسگی با خونریزی شدید قاعدگی بود، اثبات کردند. شرکت کنندگان دارو دارونما را به مدت 6 ماه دریافت کردند. دراین گروه بررسی بر روی نقطه نهایی گزارش بود یعنی زنانی  که از دست دادن خون قاعدگی کمتر از 80 میلی لیتر در ماه آخر و 50 درصد یا بیشتر کاهش حجم از ابتدا تا ماه آخر داشتند در یک گروه، 69٪ از بیمارانی که Oriahnn را دریافت کرده اند، به این نقطه نهایی رسیدند، در حالی که 9٪ بیمارانی که دارونما دریافت کرده اند. در مطالعه دوم، 77٪ از بیمارانی که دارو دریافت کرده اند، به این نقطه نهایی رسیده اند، در حالی که 11٪ از بیماران دارونما دریافت کرده اند.

طبق اعلام FDA ، Oriahnn ممکن است باعث از دست دادن استخوان شود که ممکن است به طور کامل بهبود نیابد، بنابراین زنان نباید بیش از 24 ماه از دارو استفاده کنند. متخصصان مراقبت های بهداشتی ممکن است اسکن تراکم استخوان را قبل و حین درمان توصیه کنند. شایعترین عوارض جانبی شامل گرگرفتگی ، سردرد، خستگی و خونریزی نامنظم از واژن است. برچسب دارو شامل هشدار در مورد خطر سکته مغزی و لخته شدن خون، به ویژه در زنان در معرض خطر افزایش این حوادث است. موارد منع مصرف شامل پوکی استخوان، سابقه سرطان پستان یا سایر سرطان های حساس به هورمون، بیماری کبد و خونریزی غیرطبیعی رحم است.
 مطابق با اطلاعیه مطبوعاتی Oriahnn از بارداری جلوگیری نمی کند و ممکن است فشار خون را افزایش دهد.
 
منبع: www.medscape.com
ترجمه  : مریم سادات معصوم زاده

ارسال نظر شما

نظر خود را راجع به این مطلب بنویسید و مشارکت کنید

نظرات شما