بارداری و زایمان

بارداری و زایمان
عنوان

درد زایمان

| 6 پست

همه ما بارها از اطرافیان راجع به شدت درد زایمان، جملات مختلفی شنیدیم: "میگن مثل زنده سوختن تو آتیشه" لطفا درباره این موضوع نظر بدید کسایی که تجربه دارن یا مطالعه داشتند رو دعوت می کنم به این گفتگو

1398/03/20
|
13:39

واقعیت اینه که درد زایمان، یک درد درونی و فیزیولوژیکه.ناشی از آسیب و ترومای بیرونی و محیطی نیست. این اولین مشخصه ست. دومین مشخصه، اینه که دردش یکسره نیست.کاملا فرصت ریکاوری بین دردها هست.باید هنرِ استفاده از آن را آگاه باشید وآموزش داشته باشید. .. دردی با شروع ناگهانی نیست... آرام آرام شدت گرفته و شما همزمان با درد رشد میکنی. جالبه "اکثر" کسانی که زایمان کردن این جملات رو راجع به پروسه زایمان شون بکار نمی برند و اتفاقا کسانیکه "تجربه" زایمان ندارند، اما مثلا یکبار از جلوی زایشگاه رد شدن و احیانا صداهایی شنیدن و... بیشتر از این جملاتِ اغراق آمیز استفاده میکنند.

سلام عسل جان من ابتدا راجع به علامت شروع زایمان صحبت میکنم دوستان عزیزم از علائم شروع زایمان، انقباض است. انقباضات یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های آمادگی برای زایمان است، اما بیشتر زنان نمی‌توانند انقباض‌های عادی را که زیاد تجربه می‌کنند، از انقباض نهایی در هفته‌های آخر برای زایمان تشخیص بدهند. انقباضات به‌ندرت حالت مرتب و شدید به خود می‌گیرند و معولا سریعا رفع می‌شوند. انقباضات عادی به‌دلایلی نظیر گرسنگی و کمبود آب در بدن هم رخ می‌دهند؛ به‌همین‌خاطر به‌سادگی رفع می‌شوند، اما انقباضی که از علائم زایمان است، به‌سادگی رفع نمی‌شود و تا زمان تولد نوزاد با مادر همراه است. به عبارت دیگر، این نوع از انقباض‌ها شدید و متداوم هستند. به‌عنوان نمونه، انقباضی که به زایمان منجر می‌شود، در قالب بازه‌هایی زمانی متفاوت بروز می‌یابد. مثلا انقباضی ۱۰ دقیقه، سپس ۸ دقیقه، بعد ۵ دقیقه و در نهایت ۳ دقیقه به طول می‌انجامد. یعنی انقباض‌ها به‌طور مداوم و با مدت‌هایی متفاوت بروز می‌یابند. در بیشتر اوقات، این انقباض‌ها به‌شکل نوار باریکی از کمر شروع و به جلوی شکم منتقل می‌شوند.

ارسال نظر
{{ error }}

کاربر گرامی، جهت نوشتن پیام ضروریست که به حساب خود در سایت مامایی نوین ماما وارد شوید، قبل از ثبت نام و ورود به سایت نمی توانید پیامتان را ارسال کنید

تاپیک های به روز شده