عادتهای ناسالم که باعث پیری زودرس پوست میشود.

عادتهای ناسالم که باعث پیری زودرس پوست میشود.

28 تير 1400

عادتهای ناسالم که باعث پیری زودرس پوست میشود

پیری پوست یک روند اجتناب ناپذیر است اما پیری زودرس چیزی است که باید نگران آن باشید. در اینجا ما برخی از عادتهای روزمره بسیار عادی را دنبال می کنیم ، چه عمدی یا ناخواسته  که می توانند باعث پیرتر به نظر رسیدن یا تسریع پیری پوست شوند.
 

پیری پوست و نوشیدن بیش از حد الکل

مصرف الکل تأثیرات مستقیمی بر بدن ما دارد که ما از آنها نمی دانیم. الکل می تواند پوست را خشک کرده و باعث التهاب شود، منجر به قرمزی صورت و حتی شکستن مویرگ ها شود. همه این موارد می توانند باعث شوند پیرتر از سن واقعی خود نظر برسید.
مطالعاتی وجود دارد که ثابت کرده است مصرف الکل باعث ایجاد چین و چروک در قسمت فوقانی صورت و حتی پف زیر چشم می شود.
 

پیری پوست و نشستن طولانی مدت جلوی صفحه های دیجیتال

همه گیری کرونا به طریقی همه را تحت تأثیر قرار داده است. فرهنگ کار در خانه بیش از حد ما را در معرض نور آبی ابزارهای دیجیتالی قرار داده است که می توانند باعث پیری پوست شوند. تمام جلسات و گردهمایی های فیزیکی به سیستم عامل های آنلاین تبدیل شده است و ما واقعاً نمی توانیم زمان نمایش دیجیتال خود را کاهش دهیم.
اما یک کاری که قطعاً می توانیم انجام دهیم این است که با جلوگیری از مشاهده بیش از حد، زمان صفحه نمایش را کاهش دهیم و مدت زمانی را که در شبکه های اجتماعی می گذرانیم کاهش دهیم.
 

پیری پوست و عدم نوشیدن آب کافی

آب حدود 60٪ از بدن انسان را تشکیل می دهد و برای حفظ سبک زندگی بسیار مهم است. عدم نوشیدن آب کافی منجر به مشکلات زیادی مانند خستگی ، بیماری های مکرر ، یبوست و حتی سلامت پوست میشود. خشکی در صورت ما به صورت خطوط ریز، حلقه های سیاه رنگ و لکه های تیره دیده می شود. به همین دلیل آب سلول های پوست را هیدراته می کند تا پوست ما روشن، شاداب و جوانتر به نظر برسد.
 

پیری پوست و سیگار کشیدن

دود تنباکو حاوی تعدادی سموم است که گردش اکسیژن و بسیاری از مواد مغذی حیاتی موجود در پوست را کاهش می دهد. سیگار کشیدن همچنین توانایی پوست ما در ایجاد سلول های جدید را متوقف می کند  بنابراین باعث پیری پوست میشود.
 

پیری پوست و مصرف بیش از حد قند

کلاژن و الاستین دو ترکیب اصلی در پوست هستند که پوست را محکم ، لطیف و جوان نگه می دارند. طبق مطالعات  وقتی مقادیر زیادی قند یا گلوکز مصرف می شود ، آنها به اسیدهای آمینه موجود در کلاژن و الاستین آسیب رسانده و مانع روند ترمیم طبیعی بدن می شوند.
 

پیری پوست ، استرس و کمبود خواب

در حال حاضر تقریباً همه افراد کم خواب هستند یا تحت استرس زندگی می کنند. هنگام خواب ، سیستم بدن ما تحت تجدید و ترمیم قرار می گیرد. و خواب کمتر از آنچه در واقع نیاز دارید می تواند در صورت شما ظاهر شود. هنگامی که استرس دارید، سیستم عصبی شما هورمون های استرس مانند کورتیزول را آزاد می کند. این هورمون استرس تولید چربی را در پوست ما افزایش می دهد که منجر به مسدود شدن منافذ و جوش های پوستی می شود.
 
 

 

ارسال نظر شما

نظر خود را راجع به این مطلب بنویسید و مشارکت کنید

نظرات شما

Diar
Diar
2 مرداد, 1400 ساعت 13:54

کمبود چه ویتامینی باعث پیری پوست زودرس میشود؟