در هفتاد و دومین مجمع جهانی بهداشت در ژنو سال ۲۰۲۰ رسما به عنوان سال

در هفتاد و دومین مجمع جهانی بهداشت در ژنو سال ۲۰۲۰ رسما به عنوان سال "پرستار و ماما" نام‌گذاری شد

9 خرداد, 1398
پرستار و ماماها  رهبران ارائه دهنده بهداشت  درمنطقه اورپا WHO
انجمن پرستاران روسیه
 
پرستار و ماماها در منطقه اروپا WHO در تمام سطوح سیستم های بهداشتی و در سراسر زمینه های متنوع ارائه مراقبت های کافی، تیم های پیشرو، انجام تحقیقات، آموزش نسل بعدی رهبری می کنند. پرستاران و ماماها، تقویت نیروی کار از طریق آموزش و یا توانمند سازی مدیریت، و سیاست تاثیر گذار ارائه خدمت می دهند
 
این رهبران از اشتیاق به کارشان، حس تعهد به بیماران خود،  هدایت برای توسعه محیط کار و کنجکاوی و تعهد برای ادامه تحصیل در طول حرفه هایشان انگیزه می گیرند. آنها نوآوری ها، راه حل های پیشگام و کمک به ایجاد مراقبت های بهداشتی در دسترس، قابل دسترس و مقرون به صرفه برای همه فراهم می سازند
 
پرستار ماما
 
به مناسبت روز بین المللی ماما در روز 5 ماه مه و روز بین المللی پرستاران در تاریخ 12 می، سازمان بهداشت جهانی / اروپا از نقش پرستاران و ماماها در  رهبری در سراسر منطقه، در مورد مهارت ها، کیفیت ها و تصمیمات که آنها را در حال حاضر نقش دارند.

دیسمنوره یا درد در هنگام قاعدگی و مدیریت درمان آن


النا خاسانووا کار خود را به عنوان یک متخصص  پرستاری بیهوشی  آغاز کرد. او اکنون پرستار ارشد در SOGAZ، یک کلینیک خصوصی در سنت پترزبورگ، فدراسیون روسیه و رئیس بخش پرستاری در موسسه آموزشی است. او می گوید: "من به قدرت تحصیل اعتقاد دارم." "من مطمئن هستم که آموزش ما به دانشجویان پرستاری، پرستاری با کیفیت بالارا در چند سال آینده دریافت خواهیم کرد."

 
پرستار و ماماها  رهبری سلامت
 
Eva Tegnander
 از نروژ، مربی پیشکسوت مامایی  است که بیش از 30 سال است که ماماها را در تصویر برداری سونوگرافی آموزش می دهد. "من عاشق کارهایی هستم که به عنوان ماما انجام می دهم من تنظیمات را دوست دارم و از برقراری ارتباط با والدین لذت می برم زیرا آنها برای اولین بار فرزند خود را می بینند. من همچنین دوست دارم تدریس کنم تا دیگر ماماها بتوانند کارهای با کیفیت انجام دهند. "
 
اولگا پینتیک کار خود را به عنوان یک پرستار جراحی آغاز کرد. او در 15 سالگی در یک بخش جراحی کار می کرد و قبل از ارتقا به نقش مدیر پرستار. امروز او پرستار ارشد در موسسه پزشکی اضطراری در Chisinau، جمهوری مولداوی است و 650 پرستار دارد. اولگا همواره یکی از طرفداران تندرو بهداشت دست بوده و می گوید: "زمانی که من پرستار برگزیده شدم  در رابطه با بهداشت دستانم متعهد شدم ، فقط این بار من خواستم که نهاد کامل اتاق عمل به عنوان تمیز و بهداشتی باشد."
 
پرستار و ماماها
 
این و نقش های دیگر رهبری پرستار و ماماها را نشان می دهند که الهام بخش همکاران، رهبران آینده و سایر متخصصان بهداشتی هستند و به شیوه های معنی دار کمک می کنند. آنچه برای همه این پرستارها و ماماها مشترک است، عشق به کار آنها، تعهد به بیماران خود و اراده برای ایجاد و هدایت تغییر برای بهبود مراقبت های بهداشتی است.
 
 
ترجمه شده توسط راضیه فرقانی
منبع: http://www.euro.who.int

ارسال نظر شما

نظر خود را راجع به این مطلب بنویسید و مشارکت کنید

نظرات شما