بابررسی یازده بیمارستان PNW می گوید: زنان باردار با ماما عوارض کمتری دارند

بابررسی یازده بیمارستان PNW می گوید: زنان باردار با ماما عوارض کمتری دارند

23 آذر, 1398
یک مطالعه جدید تصویر مثبتی را برای ماماها درشمال غربی ( غرب آمریکای شمالی) ومجاورت آن به تصویر می کشد. (کریستین بوون ، Unsplash)
BY RACHEL BELLE
DECEMBER 11, 2019 AT1:34 PM
راشل بیل
21 ساعت پیش

بابررسی یازده بیمارستان PNW می گوید: زنان باردار با ماما عوارض کمتری دارند

یک مطالعه جدید نشان می دهد ، زنانی که بارداری کم خطر دارند و تحت مراقبت یک ماما بودند ، نسبت به زنانی که توسط متخصص زنان و زایمان نوزاد خود را زایمان کردند ، با عوارض و مداخلات کمتری از بیمارستان خارج شدند.
برای مادران بارداری اول 30 درصد عوارض کمتر از سزارین وجود داشت و تعداد کمتری از خانمها اپیدورال شدند. زنانی که با یک ماما کار می کردند ،اپیزیاتومی ، و فورسپس وواکیوم اغلب اوقات نیاز نداشتند.
این داده ها به 20،000 زن مراجعه کرده در یازده بیمارستان شمال غربی اقیانوس آرام ، از جمله UW Medicine است.
Erin McEachran ، Snoqualmie
گفت: "من ، همانند پزشک کاملاً سنتی ، هرگز علت اصلی مراجعه به پزشک را نمی دانم." "بنابراین در ابتدا داشتن یک ماما برای من بسیار جا افتاده بود .آیا این شخص می داند چه کاری انجام می دهد؟ "
مک ایچران دو پسر دارد ، یکی سه ساله و یک پنج ماهه. او به همراه فرزند اول خود مسیر OB را طی کرد ، اما به دلایل بیمه در بیمارستان سوئد زایمانش را با ماما انجام داد
وی تصدیق می کند: "من احساس می کنم قبل از تجربه من در داشتن یک ماما ، دیدگاه بسیار مشکوک ونوعی سرگرم کننده از ماماها داشتم
تصورات غلط زیادی درباره ماماها وجود دارد: این که آنها فقط زایمان در خانه و تولد طبیعی و بدون دخالت دارویی را تسهیل می کنند ، آنها تحصیلات زیادی ندارند و فقط می توانند به پزشک کمک کنند. اما هیچ یک از این تصورات درست نیست.
ماری لو کوپاس ، رئیس مامایی پزشکی UW در بیمارستان شمال غربی گفت: "بیشتر ماماهای، آنها دارای مدرک پرستاری ، یک RN ، و سپس درجه فارغ التحصیل رشته مامایی هستند." "بنابراین من به دانشگاه واشنگتن رفتم ، در مدرسه پرستاری در آنجا کارشناسی ارشد مامایی گرفتم."
وقتی با یک ماما کار می کنید ، هیچ متخصص زایمانی متصور نیست، مگر اینکه مشکلی پیش بیاید
Kopas
گفت: "شما می توانید همان تعداد ویزیت در دوران بارداری خود داشته و همان نوع آزمایش و سونوگرافی را انجام دهید." وی گفت: "ماما شما رادر بیمارستان بستری می کند و اگر بخواهید ، یک پرستار زایمان خواهید داشت و در صورت تمایل به اپیدورال در بیمارستان دسترسی خواهید داشت. ما تولد شما را انجام خواهیم داد و شما را از بیمارستان مرخص خواهیم کرد. ماماها همچنین از نوزادان مراقبت می کنند بنابراین با حمایت از شیردهی کار زیادی می کنیم. این تفاوت کمی با متخصصان زایمان است.
این مطالعه نشان نمی دهد که چرا ماماها از این نتایج مثبت برخوردار هستند ، اما کوپاس حدس می زند زیرا ماماها نسبت به OB ها زمان بیشتری را با بیماران خود می گذرانند ، زیرا زمان آنها به اندازه متخصصین
گران نیست.

روش های مقابله با اضطراب و افسردگی در دوران بارداری


مک ایچران گفت: "در شروع زایمان [ماما] درمورد آنچه انجام می دهد توضیحات بیشتری می دهد و او بیشتر اوقات با من بود." او گفت: "وقتی من فرزند اولم را زایمان داشتم به نظر می رسید که OB در ده دقیقه آخر ، برای زایمان درکنارم بود وهمین. ودر زایمان بعدی ، احساس می کنم مراقبت شخصی بسیار بیشتری وجود داشته است. [ماما] آمد و با همسرم و من برای مدت طولانی صحبت کردیم ، حتی از نظر عاطفی ، چه احساسی داشتیم ، که فرق می کرد. وقتی OB داشتم ، احساس می کنم او تا وارد شد برای من نسخه ای برای اکسی توسین نوشت .. "

کوپاس می گوید ، زمان و مراقبت می تواند ذهن زن را آرام کند ، که بدن اورا آرام می کند. آنها از جمله زنان در تصمیم گیری اولویت بندی می کنند و تشخیص می دهند که دو نفر و ودوتولد یکسان نیستند.
مک ایچران گفت: "گاهی اوقات آنها فقط به کسی که در آنجا نیاز به کمک دارد بگویند ،" همه چیز خوب است ، همه چیز به طور عادی پیش می رود ، این همان چیزی است که اتفاق می افتد. " . وی گفت: هنگام زایمان پستانداران ، آنها در جایی ایمن می شوند و به راحتی زایمان می کنند. اگر در آنجا نزدیکی شکارچی وجود داشته باشد و آنها احساس امنیت نکنند ، قدرت زایمان متوقف می شود و وقتی زمان امن تر باشد ، برمی گردد. بنابراین می بینیم وقتی زنان به بیمارستان می آیند. بعضی اوقات انقباضات آنها کند می شود و در بعضی از موارد آنها ‘خوب هستند ، مکان متفاوت ، احساس اینکه خوبم؟ همه چیز خوب است؟'"
او می گوید مامایی در سایر مناطق جهان بسیار شایع است.
یکی از موارد جالب توجه این مطالعه این است که در ایالات متحده حدود 10 درصد از نوزادان در حال حاضر با ماماها به دنیا می آیند. در بیشتر کشورهای توسعه یافته درانگلیس ،کانادا ،استرالیا و اروپا ، بیشتر بارداری ها توسط ماماها اداره می شوند.
_
بنابراین فقط تفاوت فرهنگی در هنگام زایمان در ایالات متحده وجود دارد.
منبع
  https://mynorthwest.com/1633803/midwife-childbirth-pregnancy-study/
ترجمه _راضیه فرقانی

ارسال نظر شما

نظر خود را راجع به این مطلب بنویسید و مشارکت کنید

نظرات شما