فرهنگی اجتماعی

فرهنگی-اجتماعی

داستان رابطه در دوران نامزدی یکی از داستان های بحث برانگیز از نقطه نظر روانشناسی و همینطور شرعی و اسلام می باشد. رابطه سکس در دوران نامزدی و یا عقد میتونه یک رابطه عادی و بدون نقص باشه و همینطور میتونه یک رابطه مخرب بین زن و مرد در دوران عقد یا نامزدی به حساب بیاد که باید از نقطه نظرات مختلف بررسی و بحث بشه. من این تاپیک رو ایجاد کردم تا موضوع تحقیق دانشگاهم رو که رابطه سکس و زناشویی در دوران نامزدی هست از نقطه نظر افراد مختلف بررسی کنم و بتونم نظر افراد مختلف و زوج های جوان را در این باره بدونم تا یک تحقیق کاربردی رو انجام بدم. قول میدم که نتیجه این تحقیق رو همین جا اعلام کنم تا شماهایی که به من در اینباره کمک کردید هم در جریان قرار بگیرید و آموزنده باشد. ممنون میشم درباره رابطه در دوران عقد و نامزدی اگر تجربه ای داشتید یا نظری دارید اینجا بنویسید.

1399/09/17
|
13:29

از نظر شرعی بعد از خواندن صیغه عقد، دختر و پسر، زن و شوهر میشوند و قانوناً و رسماً تمامی پیامدهای ازدواج بر آن سوار میشوند ، بدین ترتیب نگاه به یکدیگر، مزاح و شوخي، تماس بدنی حتی نزدیکی و همبستر شدن با همسر حلال است؛ برای این که روابط بین آن دو روابط محرمیّت است و با اجرای مراسم عقد علقه جدیدی بین آن دو به وجود می آید. ادب، متانت و غرور موجود در دختران قبل از عقد که امری تحسین برانگیز است جای خود را به روابط عاشقانه، تواضع و فروتنی و براوردن نیازهای یکدیگر ميدهد از این جهت نادیده گرفتن احساسات و عواطف و به ديگر سخن تحویل نگرفتن یکدیگر در این زمان از طرف زن یا شوهر سخت ازار دهنده و شکننده خواهد بود بنابراین اگر همسرتان در غیر هم‌خوابگی و نزدیکی، با شما همگام و همراه است این عکس العمل بهترین علامت دوستی، علاقه و محبّت و ارزش گذاشتن به شما میباشد .

وقتی مرد جوانی از نامزدش می خواهد که او را لمس کند ، در صورت امتناع او ممکن است احساس کند که او را دوست ندارد و مثالهای زیادی از ارتباطات وجود دارد که به همین دلیل شکست خورده است !!. و اگر او موافقت کند ، ممکن است احساس کند که به او احترام گذاشته نمی شود ، یا ممکن است قبلاً این کار را کرده باشد ، یا اینکه چرا از خودش نمی ترسد نامزدی را کامل نکند و اجازه می دهد بدن او را لمس کنم. ارتباطات بسیاری وجود دارد که نامزد اجازه رابطه در دوران عقد و نامزدی داده و بعدا شکست خورده است !!. به نظر شخصی بنده داشتن رابطه در دوران نامزدی و به طور کلی دوران قبل از ازدواج که زن و مزد مستقل شوند اشتباه است و ضررهایی رو بعدا به هر دو خواهد زد. امیدوارم به درد تحقیق شما بخوره

میدونی اشتباهه رابطه و سکس داشتن قبل از ازدواج چرا؟ چون اگه نامزدت باهات دردوره نامزدی رابطه برقرار کنه مطمئن باشه که ذهنش درگیر میشه که نکنه قبل از من هم با کس دیگه ای رابطه داشته و ارتباط برقرار کرده. این فکر دیوونه کنندست و من این رو تجربه کردم که دارم میگم دوستام هم با من هم نظرند و تایید کردن. توروخدا بفهمید دارید چیکار میکنید بخاطر یه لذت زودگذی چند ماهه یک عمر زندگیتون رو تباه نکنید

ارسال نظر
{{ error }}

کاربر گرامی، جهت نوشتن پیام ضروریست که به حساب خود در سایت مامایی نوین ماما وارد شوید، قبل از ثبت نام و ورود به سایت نمی توانید پیامتان را ارسال کنید

تاپیک های به روز شده