مراقب باشید، بی خوابی کودک شما نشانه ای از مشکلات سلامتی را نشان می دهد!

مراقب باشید، بی خوابی کودک شما نشانه ای از مشکلات سلامتی را نشان می دهد!

28 تير 1400

مراقب باشید، بی خوابی کودک شما نشانه­ای از مشکلات سلامتی را نشان می دهد!

هنگام پذیرش فرزند جدید در خانواده ، اولین چیزی که ممکن است هنگام دریافت فرزند جدید در خانواده متوجه شوید این است که کودک کوچک شما تمام شب نمی خوابد، به این دلیل که عادت به 8 ساعت مداوم خوابیدن ندارد، در حالی که آموزش کودک برای خوابیدن ممکن است بدون وقفه باشد حتی برای مدت کوتاهی نیز دشوار است ، اما گاهی اوقات دلایلی وجود دارد که کودک از بی خوابی رنج می برد؛
 

گرسنگی

نوزادان احساسات و نیازهای خود را با گریه ، جیغ و پرهیز از خواب ابراز می کنند، اگر کودک شما از خواب امتناع میکند، ممکن است گرسنه یا تشنه باشد حتی اگر یکی دو ساعت پیش با شیر مادر تغذیه کرده باشد ، زیرا نوزادان تازه متولد شده باید به طور مستمر تغذیه شوند.

ناراحتی

چه به دلیل خیلی سرد بودن دما یا پوشک تنگ، مرطوب یا کثیف باشد ، بی قراری کودک شما ممکن است به دلیل ناراحتی او باشد.

خستگی

کودکان به طور کلی اگر در طول روز تحرک داشته باشند، ناراحت می شوند ، بنابراین به علائمی که نشان می دهد کودک شما احساس خواب آلودگی می کند توجه کنید و سعی کنید او را تا جایی که احساس امنیت میکند، قنداق کنید.

دلم برات تنگ شده!

گاهی اوقات ممکن است کودک شما از خواب امتناع کند زیرا برای خوابیدن به حضور آرامش دهنده شما احتیاج دارد شما می توانید با نگه داشتن او و لمس پوست او مستقیماً به سینه یا آغوش گرفتن، به او کمک کنید تا دوباره بخوابد.

همگام سازی ساعت بیولوژیکی

مدتی طول می کشد تا ساعت بیولوژیکی کودک همگام شود ، این فرآیند چرخه خواب و بیداری بدن را کنترل میکند. بیش از 12 هفته طول می کشد تا یک کودک تفاوت بین شب و روز را بیاموزد و ساعت بیولوژیکی او را هماهنگ کند.
 
با اطمینان از اینکه کودک کمی در شب می خوابد می توانید این مشکل را برطرف کنید و همچنین می توانید برای مدتی کودک خود را در خارج از منزل قرار دهید تا در معرض نور طبیعی قرار گیرد تا چرخه خواب دوباره تنظیم شود.

 

ارسال نظر شما

نظر خود را راجع به این مطلب بنویسید و مشارکت کنید

نظرات شما

zoya p
zoya p
2 مرداد, 1400 ساعت 14:29

کمبود کدام ویتامین باعث بی خوابی در کودکان میشود؟