فرهنگی اجتماعی

فرهنگی-اجتماعی

«خانم دکتر این حرفها چیه میزنید حریم خصوصی یعنی چه...آسیب و خشونت! منظورتون چیه...مگه شما پارچه فروشی میرید پارچه رو برانداز نمیکنید؟!!!بید زده باشه و خراب میخرید...؟!!!اصلا ما رسم مان هست...زمانه خرابه! نمیشه به دخترای این دورو زمونه اعتماد کرد...»!!! تمامی سلول های خون ام با داغی که حس می کنم وجودم را می سوزاند در رگهای گردنم مانند اسب می تازند! که نطق و منطق خواهر تحصیل کرده نوداماد تمام میشود! مادر نوعروس نطق زنانه، آرام، متین و گوش به فرمانش را شروع می کند: «خانم دکتر تو را به جدتان...درست میگن مشکلی نیست دخترم را آماده کرده ام، نمی ترسد، بهش قبولاندم که معاینه سختی نیست فقط چند دقیقه بهت نگاه میکنند کاری باهات ندارند...دخترم مثل دسته گله ولی اونها هم حق دارند و من میخواهم ثابت کنم که چه دختری تربیت کرده ام...»! اینجا واقعا لحظه ایی بود که گویا رنگ خون شتابان خشم به رخسارم رسیده بود چون خواهر امروزی و تحصیل کرده داماد با نگاه ‘عاقل اندر سفیه’ که به من داشت به همراه حرکات تند بدنی اش گفت: «...برویم ایشون معاینه بکارت که نمی کند، حالا میخوان با حرفاشون که [معاینه بکارت منسوخ شده...و نوعی خشونت علیه زنان هست و ورود به حریم جنسی افراد جرمه و...] ذهن دختره رو بهم میریزه و دیگه نمیاد برای معاینه!! بهتره بریم جای دیگه...خانم دکترتان عروسمان را معاینه نکرد ویزیت که دیگه لازم نیست درسته؟!!» نه! بفرمایید تشریف ببرید ولی شما هم همراه شوید تا:«معاینه بکارت که مصداق #خشونت_جنسی، روانی و اجتماعی علیه دختران هست متوقف و ممنوع شود...» دکتر_مرقاتی_خویی_سکسولوژیست

1398/09/07
|
16:52

“Women are being forced by their families, and their fiancé’s families, to provide a certificate of virginity from a doctor or clinician before their wedding day.” Halaleh Taheri MEWSo Founder and Executive Director What is a Virginity Test? Why ban it? A virginity test is a method used to check if a girl or woman is a virgin. Two fingers are put inside her vagina to see if her hymen is intact. Everybody deserves the right to be in charge of their own body. A ban would stop this incredibly invasive procedure being forced on women and girls most would not submit to if they truly had a choice. It is also unnecessary because the science behind virginity tests is bogus. There is no scientific method to prove a woman's virginity . . . abid-mewso.org

ارسال نظر
{{ error }}

کاربر گرامی، جهت نوشتن پیام ضروریست که به حساب خود در سایت مامایی نوین ماما وارد شوید، قبل از ثبت نام و ورود به سایت نمی توانید پیامتان را ارسال کنید

تاپیک های به روز شده