ویتامین Eو دردهای دوره ای پستان

ویتامین Eو دردهای دوره ای پستان

23 مهر, 1398

ویتامین E و دردهای دوره ای پستان


این مقاله درفوریه 2019 به روز رسانی شده است


یک مطالعه سال 2015 که در مجله تحقیقات پرستاری و مامایی ایران منتشر شد ، نشان داد که مصرف 200 واحد بین المللی ویتامین E روزانه می تواند علائم ماستالژی دوره ای را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. شرکت کنندگان در مطالعه سطح درد خود را یک ماه قبل از شروع مطالعه با استفاده از نمره درد پستان کاردیف ثبت کردند. شرکت کنندگان در هر روز از ماه در مربع های نمودار را که دارای درد "شدید" ، "خفیف" یا یا اصلا درد ی وجود نداردرا علامت زدند
تنها پس از گذشت یک ماه از مصرف ویتامین E ، میزان درد بیمار از نمره ارزیابی شده از 9.1 به 5.1 کاهش یافته است. در طی ماه دوم مطالعه ، میزان درد دوباره به طرز چشمگیری کاهش یافت و به ارزیابی ارزیابی شده 2.3 رسید.


ویتامین E تنها ماده ارزیابی شده در مطالعه نبود. گروه دوم شرکت کنندگان به جای ویتامین  40 میلی گرم ویتامین B6 دریافت کردند و سطح مشابهی از پیشرفت را تجربه کردند.


فیبرو آدنوما وویتامینE


کشف یک توده سخت و لاستیکی در زیر پوست پستان شما می تواند بدون علامت باشد. فیبروآدنوما معمولاً بدون درد است و به طور معمول دارای شکل صاف و گرد است که به راحتی حرکت می کند. مطالعات انجام شده در مورد ویتامین E که در Endotext مورد بررسی قرار گرفته است ، نشان داده است که ویتامین E برای این نوع توده سینه بی اثر است.


خوشبختانه علی رغم بافت مزاحم آنها ، فیبروآدنوم ساده سرطانی نیست. با این حال ،  خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش نمی دهد. خبر نه چندان خوب این است که اگرچه می توانید فقط یک مورد داشته باشید ، اما  به راحتی بسیاری از این توده ها  در یکی یا هر دو پستان بزرگ میشوند.
اگرچه فیبروآدنوما ساده متداول است ، اما بیش از یک نوع فیبروآدنوما وجود دارد. آنها شامل موارد زیر هستند:
فیبرونونوماس نوجوانان: این بیماری در دختران از 10 تا 18 سالگی بروز می کند و اگرچه می توانند بزرگ شوند ، اما به مرور زمان کوچک می شوند یا از بین می روند.


fibroadenoma
 فیبروآدنومای غول پیکر: توده های فیبروآدنوما که به قطر بیش از 2 اینچ رشد می کنند ، در رده "غول" قرار می گیرند. آنها می توانند جایگزینی بافت های دیگر  پستان شوند و پزشک شما به همین دلیل ممکن است برداشتن توده را توصیه کند

فیبروآدنومای پیچیده: که توسط آسیب شناسان تشخیص داده می شود ، این فیبروآدنوما می تواند تکثیر یابد و نیاز به برداشتن دارد.


تومورهای غیرسرطانی


تومورهای فیلودس به دلیل الگویی که در بزرگ شدن پستان ایجاد می کنند نام خود را از یک کلمه یونانی به معنی "برگ مانند" می گیرند. این توده ها با تکثیر می توانند ترسناک باشند. با این حال ، آنها معمولاً غیر سرطانی هستند و بندرت در خارج از پستان پخش می شوند.
خوشبختانه ، این توده در زنان نیز بسیار نادر هستند و بندرت در مردان دیده می شود. برخی از انواع تومورهای فیلودس می توانند بدخیم بوده و نیاز به جراحی داشته باشند. نوع سوم این توده پستان بین دسته خوش خیم و بدخیم قرار می گیرد. هر سه نوع به دلیل رشد سریع نیاز به برداشتن جراحی دارند.
اگرچه فیبروآدنوما به طور معمول در دهه 30 یک زن بروز می کند ، اما تومورهای فیلودس در دهه 40 رخ می دهند. پزشک ممکن است لامپکتومی یا ماستکتومی جزئی یا کامل را توصیه کند.


زمانی که توده ها سرطانی هستند


به نظر می رسد مطالعات حیوانی در اوایل دهه 2000 توسط بیمارستان بریگام و بیمارستان زنان حاکی از آن است که بین رژیم مکمل  با آلفا توکوفرول / ویتامین E و کاهش خطر ابتلا به سرطان ارتباط وجود دارد. با این حال ، جواب آنقدر شفاف وواضح نیست
با بررسی های انجام شده در سال 2019 توسط بیمارستان بریگام و زنان بیمارستان ، مشخص شد که تأثیر ویتامین E به ژنتیک شما ، به ویژه ژن COMT بستگی دارد. برای برخی ، این می تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد. در برخی دیگر ، این می تواند خطر را افزایش دهد.


با این وجود ، ویتامین E ممکن است در افرادی که به توده های سرطانی مبتلا هستند اثرات مثبت داشته باشد. یک مطالعه سال 2018 توسط دانشگاه کارولینای شمالی نشان داد که ویتامین E می تواند سمیت ناشی از درمان اشعه را کاهش دهد. هنگامی که همراه با داروی پنتوکسیفیلین استفاده می شود ، در معالجه و پیشگیری از فیبروز ناشی از پرتونگاری در بیماران مبتلا به سرطان پستان نیز مفید است.بهبودی و ویتامین Eبنیاد سرطان پستان


 خاطرنشان می کند که ویتامین E می تواند در طی روند بهبودی جراحی مفید باشد و عوارض پزشکی پرتودرمانی و شیمی درمانی را کاهش دهد.
بیمارانی که دوکسوروبیسین مصرف می کنند هنگام مکمل ویتامین E  ریزش مو کمتر دارندوافرادی که آمیو دارون مصرف می کنند
آسیب ریوی کمتری دارند


ویتامین E میتواند درد را کاهش دهد

مطالعه ای که در سال 2017 در مجله آموزش و ارتقاء سلامت منتشر شد ، نشان داد که مصرف 400 واحد بین المللی ویتامین E در روز به مدت دو ماه می تواند در کاهش درد پستان که با چرخه قاعدگی شما همراه است ، کمک کند. اطمینان حاصل کنید که پزشک  توده پستان یا درد پستانی که ثابت است یا همراه با دوره قاعدگی شما اتفاق نمی افتد ، معاینه کرده است.

سایر تغییرات به همراه مصرف مکمل ویتامین E می تواند به کاهش حساسیت و توده ها کمک کند. کافئین را قطع کنید ، ورزش را افزایش داده و رژیم های چرب منابع حیوانی مانند لبنیات و گوشت را کاهش دهید.    یک سوتین  مناسب  وفیت  ونگهدارنده  بپوشید ، در مناطق دردناک از کمپرس گرم استفاده کنید و سیگار نکشید. 

مکمل ویتامین E


شما می توانید کپسول های ویتامین E را در هر فروشگاه بهداشتی و یا داروخانه ای ، که معمولاً به شکل آلفا توکوفرول است ، خریداری کنید. با این حال ، این فقط یک نوع ویتامین E است. در کل ، ویتامین E به هشت شکل تشکیل می شود - چهار فرم توکوفرول به نام های آلفا ، بتا ، دلتا و گاما و چهار شکل توکوترنیول با همین نام ها شناخته می شوند. هرکدام نقش ویژه ای در بدن دارند و بیشترین میزان مورد مطالعه در مورد آلفا و گاما توکوفرول ها است.

آلفا توکوفرول رایج ترین نوع ویتامین E موجود در مکمل ها است. این ماده در مقادیر بالای سرم خون یافت می شود و در کاهش رادیکال های آزاد مبتنی بر اکسیژن  موثر است. طبق گفته مؤسسه لینوس پائولینگ ، دانشگاه ایالتی اورگان ، این تنها فرم موثر در کاهش کمبود ویتامین E است. این نوع ویتامین E را می توانید در آجیل و دانه ها و روغنهای آنها ، اسفناج ، قزل آلا ، آووکادو و آب زغال اخته پیدا کنید.

گاما توکوفرول رادیکالهای آزاد مبتنی بر نیتروژن را هدف قرار داده و نقش آلفا توکوفرول را تکمیل می کند. این گیاه به مقدار فراوانی در روغن بذر کتان و روغن گل مغربی و در آجیل و دانه هایی مانند گردو ، تخمه کدو تنبل و کنجد یافت می شود.

طبیعی بهتر است


مکمل های ویتامین E به دو صورت طبیعی و مصنوعی عرضه می شوند. به برچسب ماده نگاه کنید تا مشخص کنید که چه نوع خریداری می کنید. اشکال طبیعی دارای حرف D در ابتدای نام است ، مانند D-alpha-توکوفرول. فرم های مصنوعی دارای DL در جلوی نام هستند.

در مورد بسیاری از ویتامین ها ، از جمله ویتامین C ، فرم های مصنوعی به همان اندازه در بدن مؤثر هستند - اما در مورد ویتامین E ، طبیعی بهترین حالت را دارد. مطالعات نشان می دهد که اشکال طبیعی ویتامین E قابل استفاده بیشتری را به جریان خون منتقل می کند.

به دنبال مکمل های موجود در روغن سویا یا روغن جوانه گندم باشید تا هر چهار نوع توکوفرول را در رژیم غذایی خود دریافت کنید.  درمکمل هایی  که ازروغن پالم( نخل) یا سبوس برنج استفاده میشود  دارای چهار نوع توکوترینول  هستند.
این مقاله توسط Jodi Thornton-O'ConnellUpdated 8 فوریه 2019 به روز رسانی شده و توسط جیل کورلئون ، RDN ، LD بررسی وبازبینی شده است


منبع: www.livestrong.com
ترجمه راضیه فرقانی

ارسال نظر شما

نظر خود را راجع به این مطلب بنویسید و مشارکت کنید

نظرات شما