‍ مصرف قهوه با ریسک کمتر سرطان آندومتر مرتبط است      |     Coffee consumption and endometrial cancer

‍ مصرف قهوه با ریسک کمتر سرطان آندومتر مرتبط است | Coffee consumption and endometrial cancer

17 شهريور, 1398
 ‍ مصرف قهوه با ریسک کمتر سرطان آندومتر مرتبط است
 
Coffee consumption linked to lower risk of endometrial cancer
 
طبق مطالعه جدید مدرسه بهداشت عمومی هاروارد (HSPH)، نوشیدن چندین فنجان قهوه روزانه به احتمال زیاد خطر ابتلا به سرطان در آندومتر را کاهش می دهد. مطالعه 670000 شرکت کننده در مطالعه بهداشت پرستاران نشان داد که زنان 34 تا 59 ساله که چهار یا بیشتر فنجان قهوه کافئین دار  روزانه  بیش از 26 سال مصرف داشتند، خطر ابتلا به سرطان  رحم را 25٪، در مقایسه با کسانی که کمتر از یک فنجان در روز می نوشند کاهش می دهد. زنانی که روزانه دو یا سه فنجان می نوشند 7٪ خطر سرطان رحم داشتند.   
 به نظر می رسد زنانی که قهوه کمتری مصرف کرده اند یا چای می نوشند از چنین فایده ای بهره نمی برند اعتقاد بر این است که این مطالعه بزرگترین مطالعه تا به امروز  به منظوربررسی اثرات قهوه و چای بر خطر ابتلا به سرطان آندومتر است.
 
ادوارد جیووانوچی، استاد تغذیه و اپیدمیولوژیک در HSPH و نویسنده ارشد، به مجله تایم گفت، با وجود یافته های مطالعه ، "توصیه می شود که خانمها برای کاهش خطر ابتلا به سرطان آندومتر جایگزین مصرف قهوه  باید وزن خود را از طریق رژیم غذایی وورزش مدیریت کنند. ، که به عنوان فاکتور مهمی در کاهش  خطر سرطان آندومتر شناخته شده است. یوجین ج، دانشجوی دکترا در بخش تغذیه HSPH، نویسنده اصلی این مطالعه بود.
 
این مطالعه "یک مطالعه کوهورت آینده نگر در مورد مصرف قهوه و خطر ابتلا به سرطان آندومتر در طی 26 سال پیگیری" ، در 22 نوامبر 2011 به صورت آنلاین در مجله سرطان اپیدمیولوژی ، بیومارکرها و پیشگیری منتشر شد. از دیگر نویسندگان HSPH می توان به سوزان هانکینسون ، استادیار اپیدمیولوژی ، شلی توورگر ، استادیار اپیدمیولوژی و Immaculata DeVivo ، استادیار اپیدمیولوژی اشاره کرد.
 
 
ترجمه : راضیه فرقانی
 
 

ارسال نظر شما

نظر خود را راجع به این مطلب بنویسید و مشارکت کنید

نظرات شما