ایا استفاده از حنا در بارداری ایمن است؟

ایا استفاده از حنا در بارداری ایمن است؟

13 شهريور, 1398

آیا استفاده از حنا در دوران بارداری  ایمن است؟

استفاده از حنا بستگی به این دارد که از کدام نوع حنا استفاده می کنید. شما باید مطمئن باشید که محصول انتخابی شما بی خطر است ، به خصوص اگر حنا را به عنوان یک رنگ پوست در بارداری استفاده می کنید.

 
حنا طبیعی ، که فقط از گیاه تهیه می شود ، و بدون مواد شیمیایی اضافه شده ، استفاده از آن بر روی مو یا پوست شما بی خطر است. این نوع حنا قهوه ای است و بی ضرر است. اگر می خواهید در حین بارداری از  رنگ های شیمیایی مو استفاده نکنید ، اغلب به عنوان یک گزینه جایگزین پیشنهاد می شود. حنا به موهای شما یک رنگ نیمه دائمی می دهد و در تعدادی سایه وجود دارد.
 
حنا طبیعی برای استفاده به عنوان یک رنگ پوست اغلب با آب لیمو و روغنهای افزودنی   مخلوط می شود. ممکن است بخواهید بررسی کنید که روغنهای مورد استفاده در بارداری بی خطر هستند. کار خمیر بیش از چند ساعت طول می کشد. یک لکه نارنجی متمایل به قهوه ای است ،  بین یک هفته تا سه هفته رنگ باقی می ماند.
با این حال ، حنا سیاه حاوی رنگی به نام پارا فنیلین دی آمین (PPD) است و این بی خطر نیست ، زیرا می تواند باعث درماتیت و واکنش های آلرژیک شدید شود.
 

PPD

  به عنوان ماده ای بی ضرر وایمن در رنگ موها استفاده می شود. با این وجود ، اضافه کردن PPD به محصولات برای استفاده مستقیم بر روی پوست طبق قوانین اروپا غیرقانونی است. با وجود این ، شما هنوز هم ممکن است در استراحتگاههای تعطیل یا جشنواره ها با خال کوبی های حنا روبرو شوید.
 
حنا سیاه ممکن است در کوتاه مدت باعث درد شما شود و در دراز مدت به پوست شما آسیب برساند. همچنین ممکن است شما را نسبت به سایر محصولات حاوی PPD حساس کند. این بدان معناست که در آینده خطر بیشتری برای ابتلا به واکنش آلرژیک به محصولاتی  رنگ مو به این ترکیب دارید.
 

اگر فکر می کنید که یک خال کوبی حنا سیاه داشته اید و پوست شما اکنون خارش یا درد دارد ، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

 
همیشه بسته را قبل از استفاده از محصولات حنایی یا رنگ ها بخوانید ، بنابراین دقیقاً می دانید که آنها شامل چه مواردی هستند و این اقدامات احتیاطی را انجام دهید:
 
محصول خود را با دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که حنا طبیعی است ، خصوصاً اگر از آن برای رنگ پوست استفاده می کنید. حنا طبیعی قهوه ای خالص است و چند هفته طول باقی می ماند. حنا سیاه ، سیاه است ، به سرعت اثر می کند ، حدود یک هفته باقی می ماند ، و بی خطر نیست. اگر مطمئن نیستید که این محصول حنا طبیعی است ، از آن استفاده نکنید. استفاده از حنا می تواند ناراحت کننده باشد.  اگر  برجستگی در پوست دارید ویا اگراحساس سرگیجه می کنید یا نفس کم می آورید ، آنچه انجام می دهید را متوقف کنید. می توانید از یک دوست بخواهید که به شما کمک کند حنا را به سرعت و به درستی استفاده کنید. وسوسه نشوید که اتاق را گرم نگه دارید تا بیشتر از رنگ حنا استفاده کند. گرمای بیش از حد باعث احساس سرگیجه می شود و باعث افزایش فشار خون می شود.
 
 
منبع: www.babycentere.co 
ترجمه: راضیه فرقانی

ارسال نظر شما

نظر خود را راجع به این مطلب بنویسید و مشارکت کنید

نظرات شما