استفاده از یک داروی نارسایی قلبی برای درمان لوکمیا

استفاده از یک داروی نارسایی قلبی برای درمان لوکمیا

30 خرداد, 1398

استفاده از یک داروی نارسایی قلبی برای درمان لوکمیا محققین کانادایی بر این باورند که یک دارو که در اصل برای نارسایی قلبی استفاده می شود می تواند برای درمان سرطان نیز موثر باشد.
در مطالعه ای جدید بوسیله محققین کانادایی، آن ها برای اولین بار ویژگی های ضد سرطانی و اپی ژنتیکی داروی proscillaridin A را در بیماران لوکمیایی بیان کننده ژن MYC نشان داده اند.
داروی proscillaridin A یک داروی کاردیوتونیک است که از آن برای درمان نارسایی قلبی و بی نظمی های ضربانی قلب استفاده می شوند.


درمان کم کاری تحت بالینی تیروئید توصیه نمی شود


زمانی که ژن MYC دچار موتاسیون می شود یا بیان آن افزایش می یابد منجر به تکثیر کنترل نشده سلول ها شده و در نتیجه سرطان می شود.

در حال حاضر درمان موثری برای این نوع لوکمیا وجود ندارد و به همین دلیل محققین امیدوارند که استراتژی جدیدی را برای مهار ژن MYC و سایر شرکای سرطان زای آن پیدا کنند.
این مطالعه نشان داده است که استفاده از داروی proscillaridin A می تواند بقای بیماران مبتلا به لوکمیا را به میزان قابل توجهی بهبود ببخشد و این در حالی است که برخی از بیماران به درمان های موجود مقاومت نشان می دهند و بیش از دو سوم آن ها عوارض جانبی طولانی مدتی را به دلیل سمیت درمان های مورد استفاده(شیمی درمانی و پرتو درمانی) نشان می دهند..

ترجمه توسط راضیه فرقانی
منبع: www.ncbi.nlm.nih.gov

ارسال نظر شما

نظر خود را راجع به این مطلب بنویسید و مشارکت کنید

نظرات شما