نوجوانان زیر ۲۱ سال نیاز به معاینات لگنی وتست پاپ اسمیر ندارند!

نوجوانان زیر ۲۱ سال نیاز به معاینات لگنی وتست پاپ اسمیر ندارند!

6 بهمن, 1398

نوجوانان زیر ۲۱ سال نیاز به معاینات لگنی وتست پاپ اسمیر ندارند!

It’s part of a bigger problem.

By Anna North  Jan 9, 2020, 12:10pm EST

محققان انجمن سرطان آمریکا به تازگی اعلام کرده‌اند که بسیاری از زنان جوان و زنان زیر ۲۱ سال نیازی به معاینه لگن و تست تهاجمی پاپ‌اسمیر برای غربالگری سرطان دهانه رحم ندارند.

پاپ تست ، روش معمول غربالگری سرطان دهانه رحم است. برای برخی از بیماران ، آزمایش می تواند یک روش مهم برای تشخیص سلول های غیر طبیعی باشد که می توانند سرطانی شوند. اما در خانمهای زیر 21 سال توصیه نمی شود ، زیرا بدن آنها قبل از این سن به احتمال زیاد سلولهای غیر طبیعی را پاک می کند.

با وجود این توصیه ، با این حال ، مطالعه ای که این هفته در مجله JAMA Medicine Medicine منتشر شده است ، تخمین می زند 1.6 میلیون دختر و زن بین سنین 15 تا 20 سال از سال 2011 تا 2017 به طور غیر ضروری آزمایش داده شدند. پیامدهای آن می تواند جدی باشد: معاینات ، که نیاز است که پزشک مقدار کمی از بافت گردن رحم را بگیرد ، می تواند برای افرادی که سوء استفاده جنسی را تجربه کرده اند ، آسیب زا باشد. و منجر به درمان اضافی ضایعات دهانه رحم شود که میتواند به خودی خود برطرف شود - که می تواند خطر زایمان زودرس بیماران در بارداریهای بعدی افزایش دهد.

دکتر جورج ساوایا ، نویسنده ارشد این مطالعه ، به Vox گفت: "ما دائماً سعی می كنیم كه بدانیم كه چگونه می توان مزایا و مضرات را هنگام پیشگیری ، متعادل كرد و گاهی اوقات نیز كمتراست."

کاملاً مشخص نیست که چرا بسیاری از دختران و خانم ها در حال انجام آزمایش های غیر ضروری هستند. اما یک دلیل احتمالی ترس پزشکان از این است که اگر بیماران مجبور به انجام آزمایش پاپ سالانه نباشند ، آنها به هیچ وجه برای مراقبت در این زمینه شرکت نخواهند کرد.

در واقعیت ، پزشکان و حامیان بهداشت باروری می گویند ترس از تست های پاپ و معاینات لگن بیماران را از مطب پزشک دور می کند. و بسیاری معتقدند که قرار گرفتن افراد در آزمایش های غیر ضروری راهی برای ارتقاء سلامت عمومی نیست.

کیمبرلی اینز مک گویر ، مدیر اجرایی گروه URGE: بخش تولید مثل و حقوق جنسیتی ، به Vox گفت: "هیچ کس توانایی مراقبت های بهداشتی را نباید به عنوان یک روش تهاجمی درنظر داشته باشند."

تست پاپ و معاینات لگن برای اکثر نوجوانان توصیه نمی شود. پزشکان به هر حال آنها را انجام می دهند.

در دهه 1920 کشف شد ، آزمایش Papanicolaou (Pap) در دهه 1940 به عنوان یک غربالگری سالانه برای سرطان دهانه رحم رایج شد. این کار با قرار دادن یک اسپاکولوم در واژن بیمار و سپس جمع آوری سلول ها از دهانه رحم انجام می شود. سلول ها سپس به دلیل ناهنجاری هایی که منجر به سرطان می شوند ، آزمایش می شوند. بسیار مؤثر است - بین سالهای 1955 تا 1992 ، میزان مرگ و میر ناشی از سرطان دهانه رحم در ایالات متحده 70 درصد کاهش یافته است.

اما در سالهای اخیر ، کارشناسان این سؤال را مطرح کرده اند که آیا واقعاً هر سال برای هر بیمار آزمایش باید انجام شود.

در سال 2009 ، دانشکده زنان و زایمان و متخصص زنان ، دستورالعملهای جدیدی صادر کردند و بیان داشتند که نیازی به انجام آزمایش در اکثر بیماران جوانتر از 21 سال نیست (قبلاً ، ACOG توصیه کرده بود که بیماران 3 سال پس از فعال شدن جنسی شروع به آزمایش کنند. برای اکثر بیماران بالای 21 سال ، ACOG آزمایش را هر دو تا سه سال و نه هر سال توصیه می کند. (امروز ، ACOG می گوید بسیاری از بیماران 30 سال و بیشتر در صورت انجام آزمایش HPV به همراه پاپ می توانند هر 5 سال یکبار انجام شوند.)

ACOG

خاطرنشان می کند ، بیماران مبتلا به HIV یا برخی شرایط دیگر ممکن است هنوز هم نیاز به غربالگری بیشتر داشته باشند. و این گروه هنوز هم توصیه می کند که دختران و خانمها سالانه با OB-GYN برای آزمایش و مشاوره درمورد سلامت جنسی و سایر موارد دیدار داشته باشند.

آزمایش پاپ اغلب به همراه معاینه لگن انجام می شود ، که در آن پزشک دو انگشت را داخل واژن قرار می دهد و اعضای تناسلی را احساس می کند که به دنبال علائم عفونت های مقاربتی یا سایر شرایط باشد. در سال 2009 ، ACOG همچنین توصیه كرد كه معاینات لگن بر روی بیماران زیر 21 سال انجام نشود ، مگر در موارد خاص. به گفته کارشناسان ، این امتحان اغلب غیر ضروری است زیرا پزشکان می توانند از روشهای کم تهاجمی مانند آزمایش ادرار برای غربالگری دستگاه STI استفاده کنند (البته اگر بیمار IUD را انجام می دهد ، هنوز هم توصیه می شود).

اما طبق مطالعه جدید ساویا و تیم وی ، بسیاری از پزشکان این پیام را دریافت نکردند.

در یک نظرسنجی سراسری که بین سالهای 2011 تا 2017 انجام شده است ، حدود 2.2 میلیون دختر و زن بین سنین 15 تا 20 سال گفتند که آنها در 12 ماه گذشته یک تست پاپ را دریافت کرده اند. تیم ساویا دریافت که برای حدود 1.6 میلیون نفر از این بیماران ، آزمایش بالقوه غیر ضروری بود ، به این معنی که احتمالاً وجود ندارد و شرایط پرخطر وجود نداشته باشد

محققان همچنین دریافتند 2.6 میلیون بیمار در آن گروه سنی در 12 ماه گذشته معاینه لگن را دریافت کرده اند و 1.4 میلیون نفر از این معاینات دلیل پزشکی قانع کننده ای ندارند.

محققان می گویند این آزمایشات نه تنها ضروری نیستند - بلکه برای بعضی از بیماران ، آنها می توانند به طور جدی مضر باشند. ساویا و تیمش می نویسند که بسیاری از بیماران جوان معاینات لگن را با "ترس ، اضطراب ، خجالت ، ناراحتی و درد" مرتبط می کنند.

مک گایر ، مدیر اجرایی URGE گفت: این اثرات می تواند در بازماندگان از تجاوز جنسی حتی شدیدتر باشد ، افرادی که زایمان آسیب دیده را تجربه کرده اند ، و افرادی که رفتار تبعیضی را از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی تجربه کرده اند ، مانند بیماران ترانس یا . وی گفت: "برای بازماندگان از تجاوز جنسی ،" یک سری گفتگوهای حمایتی را بایدانجام داد ، و شخصی را با خود به همراه داشته باشد تا این فرد بتواند برود و یک تست پاپ دریافت کند. " "اگر کاملاً لازم نباشد ، اگر از سلامتی آنها محافظت نمی کند ، آسیب وارد می کند."

در همین حال ، آزمایش های غیر ضروری پاپ می تواند منجر به درمان غیرضروری ناهنجاری هایی شود که اینها ممکن است خودبخود از بین بروند . در صورتی که بیماران بعداً باردار شوند ، جراحی برای برداشتن چنین ناهنجاری هایی با زایمان زودرس و وزن کم هنگام تولد مرتبط است ، یکی از دلایلی که ACOG دستورالعمل های خود را در مرحله اول تغییر داد.

این رویه های غیر ضروری همچنین می تواند باعث افزایش هزینه های گران برای بیماران شود - نویسندگان تخمین زدند که معاینات غیر ضروری لگن و پاپ اسمیر بیش از 123 میلیون دلار در سال هزینه دارند.

آزمایش های غیر ضروری به مشکلات بزرگتری در زمینه مراقبت های بهداشتی آمریکا اشاره دارد

به طور کلی ، این مطالعه یادآوری نابرابری ها وبی عدالتی در سیستم مراقبت های بهداشتی آمریکا است. از سویی تعداد زیادی از جوانان هر ساله تحت اقدامات غیر ضروری قرار می گیرند. از طرف دیگر ، بسیاری از افراد در سنین مختلف ، به ویژه آمریکایی های کم درآمد و سیاه پوست ، به دلیل نداشتن بیمه ، فاصله طولانی از یک کلینیک و سایر موانع قادر به دسترسی به تست های پاپ و سایر خدمات بهداشت باروری نیستند. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، زنان سیاه پوست و لاتینا بیشتر از زنان نژادها و قومیت های دیگر به احتمال زیاد به سرطان دهانه رحم مبتلا می شوند و عدم امکان دسترسی به غربالگری احتمالاً یک عامل محسوب می شود.

مک گایر گفت: "مردمی هستند که سالها منتظر مانده اند و فقط تلاش می کنند تا یک پاپ اسمیر را بدست آورند."

در مواردی که افراد بیش از حد کافی مراقبت می کنند ، مشخص نیست که چرا پزشکان همچنان به آزمایش های غیر ضروری ادامه می دهند. ساویا گفت: "این احتمالاً مردم فقط دنباله تصورهایی هستند که سالها پیش آموخته اند."

یکی دیگر از دلایل مهم مقاومت:

وقتی اولین بار در سال 2009 دستورالعمل جدید معرفی شد ، برخی پزشکان نگران بودند که اگر بیماران شنیدند که به پاپ سالانه احتیاج ندارند ، دیگر نیازی به مراقبت های دیگر مانند آزمایش STI پی گیری نخواهند داشت.

محققان همچنین دریافتند 2.6 میلیون بیمار در آن گروه سنی در 12 ماه گذشته معاینه لگن را دریافت کرده اند و 1.4 میلیون نفر از این معاینات دلیل پزشکی قانع کننده ای ندارند

در همین حال ، این عقیده که دختران و زنان جوان باید جهت درمان هایی که لازم نیست "به مراقبت های بهداشتی سوق داده شوند" که متأسفانه در مراکز درمانی بسیار شیوع دارد. "

وی افزود: "ما باید به جوانان احترام بگذاریم." "ما باید به زنان و افراد با رنگ متفاوت احترام بگذاریم و خودمان درتصمیم گیری درباره آنچه برای سلامتی ما مفید است ، توانمند سازیم."

بروزرسانی: این مطلب به روز شده است باید توجه داشته باشید در صورت داشتن IUD ، معاینه لگن برای بیماران زیر 21 سال توصیه می شود.

 

منبع: https://www.vox.com/2020/1/9/21056899/pap-smear-test-cervical-cancer-hpv-teens

 

ترجمه : راضیه فرقانی

ارسال نظر شما

نظر خود را راجع به این مطلب بنویسید و مشارکت کنید

نظرات شما